گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
تایید اسناد تجاری و امضای مقامات محل

تائيد اسناد تجاري و تصديق گواهي امضاء 
   نکته مهم : کلیه اسناد تجاری و تصدیق گواهی امضاء که بصورت ترجمه فارسی بوده توسط این سرکنسولگری  قابل تائید نمی باشد. و برای ترجمه این گونه اسناد بایستی به مراکز دارالترجمه معتبر  داخل کشور جمهوری اسلامی ایران مراجعه شود .لذا  مدارکی که در داخل آلمان ترجمه های فارسی می شوند  برای مقامات ذیربط درایران قابل قبول  نمی باشد    

       اسناد تجاري شامل صورتحساب فروش ، گواهي مبدآ كالا ، گواهي بهداشت كالا ، بارنامه ، و قراردادهاي تجاري ، معرفينامه نماينده ، وكالتنامه و همچنين تصديق امضاء مقامات محلي قبل از ارسال به سازمانهاي ذيربط داخل كشور مي بايستي توسط سركنسولگري جمهوري اسلامي ايران در هامبورگ مورد تائيد قرار گيرد: 

1) تكميل فرم اطلاعات فروشنده يا توليد كننده (فرم تاييد اسناد)
2) ارسال اصل مدرك به همراه يك نسخه كپي 

3) پرداخت هزينه متعلقه طبق ليست (لیست قیمت)

4) پاكت برگشت با ذكر آدرس و الصاق تمبر كافي جهت پست سفارشي، همراه مدارك فوق الزامي است و جهت تسریع در تقاضایتان حتمآ نوع درخواست خود را روی پاکت ارسالی قید نمائید. 

ياد آوري
1- تائيد اسناد تجاري متعلق به شركتها و يا توليد كنندگان حوزه فعاليت اين سركنسولگري طبق كد پستي قابل انجام مي باشد. بديهي است در صورت ارسال مدارك خارج از حوزه سركنسولگري بدون هيچ اقدامي به صاحب آن عودت خواهد شد. 
2- پرداخت هزينه بصورت واريز به حساب سركنسولگري و ارسال اصل نسخه واريزي بوده و از ارسال هزينه بصورت نقدي جدآ خوداري گردد. 
3- قبل از ارسال صورتحسابها ، گواهي مبداء كالا ، بارنامه به سركنسولگري حتمآ به تائيد اتاق بازرگاني محل و در خصوص گواهي هاي بهداشت و سلامت كالا به تائيد اداره بهداشت محل و در مورد وكالتنامه ها تنظيمي در دفاتر notar به تائيد دادگاه محل رسيده باشد.
4- در صورت درخواست تائيد كپي مدارك فوق ، مانند اصل آن مي بايستي قبل از ارسال به تائيد مقامات ذيربط رسيده باشد
لطفآ قبل از ارسال مدارک خود آنرا بررسی نمایید زیرا در صورت هر گونه نواقص و یا عدم پاسخ به سوالات مندرج در فرمها , بدون هیچ اقدامی به صاحب آن عودت خواهد شد و جهت تسریع در تقاضایتان حتمآ نوع درخواست خود را روی پاکت ارسالی قید نمائید.

اداره کل ارزیابی و نظارت

سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه فرم ها و راهنماهای کنسولی درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران